17.25

Phoenix Suns Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat Los Angeles Lakers

Četrtek, 7. 11. 2013, 17.25

Dragić se je ogreval za Phoenixovo zmago

Goran Dragić se je v košarkarski ligi NBA sicer ogreval, a ga trener ob zmagi Phoenixa zaradi poškodbe gležnja še ni poslal v igro. Beno Udrih je za New York igral štiri minute.

Košarkarji Phoenixa so v domači Arizoni gostili Denver Nuggets in jih premagali s 114:103. Slovenski košarkar Goran Dragić, ki še okreva po zvinu levega gležnja, se je pred tekmo sicer ogreval, a ga trener Jeff Hornacek tokrat še ni poslal v igro. Dragić je zaradi te poškodbe izpustil zadnje tri tekme sonc in naj bi se v ekipo vrnil na nedeljski tekmi proti New Orleansu.

New York Knicks so tokrat gostovali pri Charlotte Bobcats in zmagali s 101:91, s čimer so pokvarili trenerski prvenec nekdaj slovitega košarkarja Patricka Ewinga na klopi risov. Carmelo Anthony je za kratkohlačnike dosegel 28 točk in osem skokov, Andrea Bargnani pa je k prvi zmagi New Yorka po treh zaporednih porazih dodal 25 točk. Slovenec v dresu New Yorka Beno Udrih je na parketu preživel zgolj štiri minute, v tem času pa je v statistiko vpisal eno podajo in dve osebni napaki.

Indiana Pacers še naprej ostajajo edina neporažena ekipa lige. Tokrat so v domači dvorani v Indianapolisu gostili Toronto Raptors in slavili zmago z 91:84. To je bila za Indiano še šesta zmaga zapored, s katero so Pacers najbolje startali v novo sezono v vsej zgodovini kluba. Pri domači ekipi se je s 23 točkami, 17 jih je dosegel v tretji četrtini, najbolj izkazal Paul George. Pri gostih pa je s 30 blestel Rudy Gay, a je v drugem polčasu iz igre metal zadel le tri koše od 13 poskusov.