7. 10. 2008,
22.09

Torek, 7. 10. 2008, 22.09

Crvena zvezda premočna za Krko

Košarkarji novomeške Krke so v drugem krogu lige NLB izgubili z beograjsko Crveno zvezdo s 56:83 (16:20, 29:37, 45:65).

Košarkarji Krke so v uvodnih dveh krogih igrali s kluboma iz Beograda in doživeli dva poraza. Po prvem, zmernem proti Partizanu (67:74), so v domači dvorani klonili proti Crveni zvezdi s kar 27 točkami zaostanka.

V prvem delu so bili domači košarkarji večji del enakovreden tekmec. Po slabšem začetku, ko so Beograjčani ušli za šest točk, so Novomeščani ujeli pravi ritem. Z nekaj koši Richarda Essingtona in trojkama Davorja Marceliča in Bruca Eldena so prišli le na eno točko zaostanka (19:20), v drugi četrtini pa celo povedli s 23:22. V naslednjih minutah je bil izid tesen, Zvezda je imela nekaj točk prednosti, a so bili Krkaši vseskozi blizu. Tako je bilo do izida 29:29, ko je za izenačenje poskrbel Elden, nato pa je sledil padec domačih. V minuti in pol so tekmecem dovolili pobeg za osem točk. Tri koše je v tem obdobju dosegel Elmedin Kikanović in na odmor so Beograjčani odšli z lepo prednostjo osmih točk (29:37).

Nadaljevanje pa je prineslo popolno prevlado gostov. Ti so prednost iz prvega dela uspešna nadgrajevali, najprej so prišli do +16 (40:56), nato pa brez težav še do 20 točk naskoka. S takšno razliko se je končala tretja četrtina, v zadnjem delu pa so Beograjčani brez težav zadržali velik naskok v igri z vse manj razpoloženimi Novomeščani. Tako so se veselili visoke in zaslužene zmage; v 37. minuti je Nemanja Bjelica s košem za 78:57 prednost povišal celo že na več kot 30 točk, a je na koncu vendarle ostalo pri +27.

V 3. krogu je na sporedu prvi slovenski derbi, in sicer bo Krka gostovala v Domžalah pri Heliosu.