20.14

Krka

Torek, 28. 2. 2012, 20.14

Budućnost ostaja zakleta za Novomeščane

Košarkarji Krke so v šestem krogu drugega dela evropskega pokala izgubili z Budućnostjo z 58:63 (16:22, 35:38, 46:52) in se tako poslovili od nadaljnjega tekmovanja.

Budućnost ostaja zakleta za košarkarje iz Novega mesta, ki so tudi v četrtem poskusu v tej sezoni ostali praznih rok, drugič v zadnjih 72 urah. Tekma v dvorani Morača se je razpletla podobno kot sobotna v dvorani Leona Štuklja. Krka je dobro igrala slabe tri četrtine tekme, nato pa so Črnogorci dvignili ritem igre in si že pred zaključkom nabrali dovolj visoko prednost za mirno končnico.

Potem ko so Novomeščani solidno opravili svoje delo v prvem polčasu, četudi so izgubili kar dvanajst žog, a zato dobili bitko pod obročema z 21:12, se je tekma prelomila ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje. Triminutni strelski post Krke je gostiteljem omogočil delni izid 9:0 in vodstvo s 55:46, ki ga varovancem trenerja Aleksandra Sekuliča ni več uspelo izničiti.

Najvišjo oceno (26) si je prislužil Zoran Dragić, ki je ob 14 točkah (met iz igre 4:6), zbral 8 skokov, 3 podaje, tekmeci pa so nad njim naredili šest osebnih napak. Prav toliko točk je dosegel tudi Smiljan Pavič, a zgolj tri v drugem polčasu.