1. 2. 2010,
7.23

Ponedeljek, 1. 2. 2010, 7.23

Bryant odločil zmagovalca v Bostonu

V noči na ponedeljek so v košarkarski ligi NBA odigrali 9 tekem. LA Lakers so ugnali Boston z 90:89, Saša Vujačič se pri zmagi ni vpisal med strelce. Goran Dragič do 5 točk, Rašo Nesterovič pa do 6.

Kobe Bryant (19 točk) je zabil 7,3 sekunde pred koncem tekme v Bostonu in se z odločilnim metom odkupil za slab odstotek metov, saj je zadel le 8 od 20 poskusov iz igre. Tako kot Bryant je 19 točk ob 11 skokih dosegel tudi Andrew Bynum. Kelti, Rajon Rondo je zbral 21 točk in 12 podaj, so v zadnji četrtini vodili še za 11 točk in imeli točko naskoka v zadnji minuti, nato pa so 28 sekund pred koncem sodniki dosodili Paulu Piercu osebno napako v napadu in sledil je odločilni napad gostov. Boston je po šestem porazu v zadnjih osmih tekmah sicer ostal na čelu atlantske skupine, vendar je sedaj tretji na vzhodnem delu lige.

Pred Bostonom je poleg Clevelanda, sicer vodilne ekipe celotne lige, še Orlando. LeBron James (32 točk, 11 podaj) je zadel polovico od 46 košev Clevelanda v prvi četrtini, gostje pa so v Los Angelesu izenačili rekord NBA z 11 zadetimi trojkami in gladko odpravili ekipo Clippers. Trener Orlanda Stan Van Gundy je po zmagi svojega moštva v Detroitu, J.J. Redick je dosegel 17 točk, Dwight Howard pa 16 točk in 14 skokov, dobil dodatno nagrado. Vodil bo ekipo vzhodnega dela lige na tekmi all-star, ki bo 14. februarja v Arlingtonu.

V Houstonu je Amare Stoudemire dosegel zanj rekordnih 36 točk v sezoni, Steve Nash je 16 podajam dodal 11 točk in osem skokov, Grant Hill pa je zbral 19 točk za Phoenix, ki je končal niz petih zaporednih porazov na gostovanjih. Phoenix je dobil kar devet od zadnjih 12 tekem v Houstonu. Chris Bosh (26 točk in 15 skokov) in Andrea Bargnani (17 točk) sta bila najučinkovitejša strelca Toronta, ki je peto zaporedno zmago dosegel ob tem, da je kar sedem igralcev domačih nanizalo dvomestno številko košev, ekipa pa je imela 60,2 odstotni met (50:83) in je 100 ali več točk dosegla trinajstič zapored. V Oklahomi je Kevin Durant za domače zbral 45 točk, največ letos, in je ponovno drugi strelec lige; na tretje mesto je potisnil Jamesa. V San Antoniu je za zmagovite goste največ točk prispeval Kenyon Martin (27 točk), zaradi zvina gležnja pa četrtič zapored ni mogel igrati najboljši strelec lige Carmelo Anthony.

Liga NBA, 31. januar:

San Antonio Spurs : Denver Nuggets 89:103 Hill 17, Duncan 16; Martin 27, Billups 25

Boston Celtics : Los Angeles Lakers 89:90 Rondo 21, Pierce 15; Bynum in Bryant po 19 … Vujačić 0 v 6 min.

Cleveland Cavaliers : Los Angeles Clippers 114:89 James 32, O'Neal 16; Davis 30, Gordon 12

Detroit Pistons : Orlando Magic 86:91 Stuckey 18, Jerebko 16; Redick 17, Howard 16

New Jersey Devils : Philadelphia 76ers 79:83 Hayes 18 in Lopez 18; Iguodala 14, Delembert 12

Toronto Raptors : Indiana Pacers 117:102 Bosh 26 … Nesterović 6 v 4 min.; Head 15

Houston Rockets : Phoenix Suns 111:115* Brooks 24, Ariza 21; Stoudemire 36 … Dragič 5 točk, 4 skoki, 2 podaji v 14 min.

Minesota Timberwolves : New York Rangers 112:91 Love 25, Jefferson 22; Chandler 27, Lee 16

Oklahoma City Thunder : Golden State Warriors 112:104 Durant 45, Westbrook 28; Maggette 26, Ellis 25