Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Volitve 2026

Sreda,
18. 8. 2010,
23.08

Osveženo pred

9 let, 11 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 18. 8. 2010, 23.08

9 let, 11 mesecev

Boleč udarec za slovenske košarkarje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Košarkarji Slovenije so v drugi tekmi prijateljskega turnirja Akropolis v Atenah izgubili z Grčijo z 72:96 (19:27, 26:58, 48:79).

Slovenski košarkarji so na turnirju Akropolis doživeli še en boleč udarec. Potem ko so prvi dan v zadnji sekundi zapravili zmago proti Srbiji, so dvoboj z gostitelji turnirja Grki izgubili s 24 točkami razlike.

Za varovance selektorja Memija Bečirovića je bila to predzadnja pripravljalna tekme pred svetovnim prvenstvom v Turčiji, ki se bo začelo čez deset dni. Hkrati je to že deveti poraz Slovenije na štirinajstih prijateljskih tekmah.

Zaradi lažjih poškodb sta danes tekmo izpustila Primož Brezec in Boštjan Nachbar, prav tako pa ni igral Sani Bečirović, ki zaradi poškodbe rame vadi po posebnem programu.

Za razliko od prve tekme na turnirju Akropolis, ki so jo naši odigrali na visoki kakovostni ravni, je bila predstava proti Grčiji prava sramota za slovensko košarko. Gostitelji so bili popolni gospodarji na parketu olimpijske dvorane in so že v prvih dvajsetih minutah Sloveniji nasuli 58 točk. Razlika ob odmoru je znašala kar 32 točk, tako da je bilo nadaljevanje srečanja zgolj formalnost.

Kapetan Slovenije Jaka Lakovič je tekmo končal pri šestih točkah ob metu 1:11 iz igre in devetimi izgubljenimi žogami, Goran Dragić je dosegel vsega dve točki (met iz igre 1:10), izkazal pa se je Gašper Vidmar s 17 točkami.

Slovenija bo niz pripravljalnih tekem zaključila v četrtek proti Kanadi, ki je drugi dan turnirja Akropolis, potem ko je prvi dan izgubila z Grčijo s kar 74 točkami razlike, presenetljivo premagala Srbijo (62:58).

Ne spreglejte