1. 5. 2015,
19.43

Petek, 1. 5. 2015, 19.43

Stefan Küng do etapne zmage

Švicarski kolesar Stefan Küng je s samostojno vožnjo v zadnjih kilometrih dobil četrto etapo dirke po Romandiji.

Član ekipe BMC Stefan Küng je po 169,8 kilometrih za 38 sekund premagal Belgijca Jana Bakelantsa (AG2R) in za 39 Nizozemca Berta-Jana Lindemana (Team LottoNL), oba sta bila člana ubežne skupine. Švicar Michael Albasini ostaja v skupnem vodstvu.

Küng v Švici velja za naslednika rojaka Fabiana Cancellare, 21-letnik je namreč evropski prvak iz leta 2014 med mlajšimi člani na cestni dirki in v vožnji na čas. To je zanj druga profesionalna zmaga, letos je dobil že VN Limburga.

Švicar je bil del četverice ubežnikov (Küng, Bakelants, Lindeman in Pavel Kočetkov), ki je prikolesarila do 5:40 minute prednosti, kolesar BMC pa je s samostojno vožnjo poizkusil 25 kilometrov pred ciljem. Brez težav je opravil z zadnjim vzponom tretje kategorije na Treyvaux in se sam pripeljal do cilja.

Simon Špilak iz Katjuše je bil 45., v cilj je prišel v skupini, ki je zaostala 52 sekund. Luka Mezgec iz Gianta-Alpecina ni končal v ospredju.

Albasini ostaja v rumeni majici vodilnega, pred moštvenim kolegom Italijanom Ivanom Santaromito in Britancema Chrisom Froomom ter Simonom Yatesom ima 20 sekund prednosti. Špilak je pridobil dve mesti in je zdaj osmi, za vodilnim zaostaja 25 sekund.