19.17

8 let, 4 mesece

Sreda, 2. 4. 2008, 19.17

Špilak zadržal sedmo mesto

Na 32. kolesarski dirki Trije dnevi de Panna (2.HC) je bila na sporedu 2. etapa, ki jo je v ciljnem šprintu glavnine dobil Anglež Mark Cavendish.

Današnja etapa je bila z 228 kilometri najdaljša na dirki. Že kmalu po štartu so glavnini pobegnili Gianni Meersman, David Boucher in Bart Van Heule. Ubežniki so si privozili največ enajst minut prednosti pred glavnino, ki ni dovolila presenečanja. Deset kilometrov pred ciljem se je vse pričelo znova. Kljub številnim ovinkom in veliki hitrosti, čudežno ni prišlo do padcev v zadnjih kilometrih.

Nobena izmed ekip ni uspela pripraviti popolne zaključne akcije za svoje šprinterje. Tristo metrov pred ciljem je bil Cavendish še zaprt na deseti poziciji v glavnini. Nato se mu je pot popolnoma odprla in je švignil mimo tekmecev do svoje prve letošnje zmage. Anglež, ki je lani dosegel enajst zmag, je pred slabim tednom osvojil naslov svetovnega prvaka na dirkališču. Simon Špilak in Borut Božič sta etapo končala v glavnini v času zmagovalca.

''Nisem šprintal, saj sem nekoliko dvomil v svoje sposobnosti. V zadnjih dneh ravno ne blestim. Sedaj mi je že malo žal za nesebično pomoč Koppu, ki se ravno tako ni uspel uvrstiti v deseterico. Vsekakor sem se danes najboljše počutil v primerjavi s preteklimi dnevi. Upam, da bo tudi jutri tako, ko bo v dopoldanski etapi zadnja priložnost na dirki za ciljni šprint glavnine,'' je povedal Borut Božič .

Jutri bosta na sporedu dve pol etapi. Dopoldne bodo kolesarji vozili 119 kilometrov dolgo etapo, ki se skoraj vedno konča s ciljnim šprintom glavnine. Ali je mogoče, da bi se slednja že drugič končala v prid slovenskim kolesarjem? Leta 2002 je slavil zmago Zoran Klemenčič. Popoldne pa bo na sporedu dobrih 13 kilometrov dolga posamična vožnja na čas, ki bo najbolj pomembna za Simona Špilaka. Ob dobri predstavi se je Špilak sposoben uvrstiti celo na zmagovalni oder v skupnem seštevku dirke!

Rezultati 2. etape, Zottegem – Koksijde, 228 km:

1. Mark Cavendish (VB) High Road 6;06:35 2. Francesco Chicchi (Ita) Liquigas 3. Sebastien Chavanel (Fra) Francaise des Jeux 4. Graeme Brown (Aus) Rabobank 5. Kenny De Haes (Bel) Topsport Vlaanderen 6. Tomas Vaitkus (Lat) Astana 7. Luciano Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Scott 8. Sebastian Siedler (Nem) Skil-Shimano 9. Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 10. Magnus Backstedt (Šve) Slipstream Chipotle … 33. Borut Božič (Slo) Cycle Collstrop 85. Simon Špilak (Slo) Lampre vsi isti čas