Primož Roglič Primož Roglič kolesarstvo

Sobota, 4. 2. 2017, 16.47

Roglič v Španiji še enkrat potrdil dobro pripravljenost

Primož Roglič | Foto Sportida

Slovenski kolesar Primož Roglič, član ekipe LottoNl-Jumbo, je na dirki po Valencii še enkrat potrdil dobro pripravljenost na začetku sezone. V četrti etapi med krajema Segorbe in Llucena ter po petih vzponih, od tega je bil zadnji ciljni prve kategorije, je osvojil peto mesto. Zmagal je Kolumbijec Nairo Quintana iz Movistarja.

Roglič je bil pred dvema dnevoma tretji.

Quintana, z etapno zmago je dan pred koncem dirke prevzel skupno vodstvo, je bil v zadnjih kilometrih oziroma na ciljnem vzponu premočan za tekmece, bolj zanimivo je bilo v boju za mesta za njim. Na koncu je s 40 sekundami zaostanka drugo mesto osvojil Eritrejec Merhawi Kudus, pet sekund več je na tretjem mestu zaostal Portugalec Amaro Manuel Antunes, četrti je bil Nizozemec Wout Poels z zaostankom 48 sekund, peti pa Roglič, ki je zaostal 57 sekund.

Preostala Slovenca sta zaostala precej več. Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) je z 24:28 minute zaostanka končal na 87. mestu, Luka Mezgec (Orica-Scott) je bil 161., zaostal je 29:16 minute.