Nedelja, 25. 8. 2019, 16.00

Nilssonova najboljša članica BTC City Ljubljane na Norveškem

Eugenia Bujak | Eugenia Bujak je bila 14. | Foto Vid Ponikvar

Eugenia Bujak je bila 14.

V Haldnu se je končala štiridnevna dirke po Norveški za kolesarke, ki je štela za točke svetovne serije. Dobila jo je nizozemska zvezdnica Marianne Vos, od članic BTC City Ljubljane se je z devetim mestom skupno izkazala Švedinja Hanna Nilsson.

Vosova je bila na dirki razred zase. V prvi etapi je bila peta, nato pa je nanizala tri etapne uspehe ter število vseh zmag v karieri premaknila na številko 196.

Drugo mesto skupno je osvojila Američanka Coryn Rivera z zaostankom 29 sekund, tretjega pa Kanadčanka Leah Kirchmann z zaostankom 41 sekund.

Nilssonova je na devetem mestu zaostala eno minuto. Eugenia Bujak je bila 14., zaostala je 1:04 minute. Z devetim mestom v drugi etapi ji je pripadla najboljša etapna uvrstitev v ljubljanski ekipi.

Rusinja Anastazija Čursina je osvojila 32. mesto, Italijanka Rossella Ratto 35. in Urša Pintar 49. Britanka Hayley Simmonds dirke današnje zadnje etape ni končala.