18.49

8 let, 4 mesece

Torek, 8. 4. 2008, 18.49

Kirchen po 21 sušnih mesecih

Po enaindvajsetih mesecih zmagovalne suše je Luksemburžan Kim Kirchen slavil etapno zmago na 48. kolesarski dirki po Baskiji. Matej Mugerli je zasedel 44. mesto.

V drugi 153 kilometrov dolgi etapi, ki naj bi bila namenjena šprinterjem, je o zmagovalcu odločal ciljni šprint glavnine. Kolesarji so morali prekolesariti štiri klance tretje ter enega prve kategorije. Večino etape so bili v begu trije kolesarji, katerih pobeg je bil že vnaprej obsojen na neuspeh. O zmagovalcu etape je odločal ciljni šprint, v katerem je Kirchen za malenkost premagal dvakratnega svetovnega prvaka Paola Bettinija. ''Tale Baskija res nima metra ravnine. Današnja etapa naj bi bila za šprinterje, a smo morali prevoziti dva kilometra višinske razlike. K sreči je deževalo le zadnjo uro etape. Pričakoval sem padec v šprintu, zato se nisem posebej 'zaganjal'. Res so padli na krožišču 300 metrov pred ciljem,'' je po prihodu v cilj povedal edini Slovenec na tej dirki Pro Toura.

Jutri bo na sporedu 3. etapa, ki bo dolga neverjetnih 195 kilometrov. V Španiji so namreč etape večinoma dolge maksimalno 180 kilometrov.

Rezultati 2. etape, Legazpi – Erandio, 153 km:

1. Kim Kirchen (Lux) High Road 3;40:42 2. Paolo Bettini (Ita) Quick.Step 3. David Herrero (Špa) Karpin Galicia 4. Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r-La Mondiale 5. Damiano Cunego (Ita) Lampre 6. Francesco Gavazzi (Ita) Lampre 7. Aleksander Efimkin (Rus) Quick.Step 8. Leonardo Duque (Kol) Cofidis 9. Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 10. Inaki Isasi (Špa) Euskaltel-Euskadi vsi isti čas … 44. Matej Mugerli (Slo) Liquigas +0:14