5. 4. 2010,
22.11

Ponedeljek, 5. 4. 2010, 22.11

Furdi dvakrat v deseterici najboljših

Slovenski kolesar Blaž Furdi je med velikonočnimi prazniki odlično nastopil na dveh enodnevnih kolesarskih dirkah druge kategorije za kolesarje do 23 let.

Člani slovenske reprezentance kolesarjev do 23 let so pod vodstvom selektorja Martina Hvastije, nastopili na dveh enodnevnih kolesarskih dirkah v Italiji. Najprej je Furdi v nedeljo na dirki za Trofej Piva Banca Popolare di Vicenza osvojil 6. mesto. Na ponedeljkovi dirki 72. Giro del Belvedere je zasedel 9. mesto. Veliko boljše je Furdi nastopil v nedeljo, ko je v cilj prikolesaril v času zmagovalca, medtem ko je danes zaostal 50 sekund. Na nedeljski dirki se je od članov slovenske reprezentance izkazal tudi Jan Tratnik, ki je dirko končal na 11. mestu.