Četrtek, 3. 10. 2019, 19.14

cro race, 3. etapa

Bole na skrajšani etapi le za Kazahstancem

1

Grega Bole | Grega Bole je skrajšano tretjo etapo končal na drugem mestu. | Foto Sportida

Grega Bole je skrajšano tretjo etapo končal na drugem mestu.

Na kolesarski dirki po Hrvaški je današnjo tretjo etapo od Okruga do Makarske dobil Kazahstanec Jevgenij Gidič (Astana), drugi je bil v ciljnem sprintu najboljši Slovenec Grega Bole (Bahrain Merida). Etapo so sicer zaradi slabega vremena in premočnega vetra precej skrajšali, s 165 na samo 66 km.b

Matej Mohorič
Sportal Mohorič trčil v pešca na progi! Zaradi poškodb končal dirko po Hrvaški. #video

Gidič je v ciljnem sprintu prehitel Boleta, tretji je bil Avstralec Alexander Edmondson (Mitchelton Scott). Z etapno zmago je Gidič prevzel tudi skupno vodstvo na dirki. Drugi je Edmondson s šestimi sekundami zaostanka, gretji pa Bole z desetimi.

Današnjo etapo je od Slovencev v ospredju končal še Andi Bajc (Felbermayr - Simplon Wels) na devetem mestu, ki je skupno sedmi, na skupno 23. mestu pa je Domen Novak (Bahrain Merida).

Dirko je moral zaradi padca in poškodbe reber že v sredo predčasno končati še en član Bahrain Meride Matej Mohorič.

V petek bo na sporedu četrta etapa od Starigrad-Paklenice do Crikvenice, dolga 155 kilometrov.