5 let, 4 mesece

Davide Rebellin

Nedelja, 5. 5. 2013, 21.01

Barta zmagovalec dirke Szlakiem Grodow Piastowskich

Čeh Jan Barta je zmagovalec 48. kolesarske dirke Szlakiem Grodow Piastowskich. V zadnji, 4. etapi je že drugo zmago na dirki dosegel italijanski veteran Davide Rebellin. Slovenci neopazni.

Dirka prve kategorije se je končala s 162 kilometrov dolgo etapo s štirimi kategoriziranimi klanci prve kategorije. Etapa se je razpletla po pričakovanjih. Kolesarji poljske ekipe CCC Polsat-Polkowice so skušali storiti vse, da bi Čehu Barti (NetApp-Endura) odvzeli rumeno majico vodilnega in s tem zmago v skupnem seštevku dirke. Večji del etape so bili v begu kolesarji omenjene ekipe, a so moštveni kolegi Barte uspešno nadzirali njihovo prednost in še pred ciljem polovili vse ubežnike. V zaključku etape je imel največ moči 41 letni Davide Rebellin, ki je slavil že drugo etapno zmago na dirki. A Jana Barte, ki je etapo končal na 6. mestu, ni uspel prehiteti in je dirko končal na 2. mestu v skupnem seštevku. Kolesarji Save tudi v zadnji etapi niso bili opazni in niso uspeli nadaljevati dosežkov slovenskih kolesarjev, ki so jih na tej dirki dosegali v preteklih letih.