Thermometer Blue 0,38

Los Angeles Kings NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Torek, 5. 4. 2016, 6.47

Panterji nikoli bolje, Kopitar dvakrat vodil, a ostal brez vsega

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angeles Kings izgubil na gostovanju v Rogers Areni pri Vancouver Canucks. Kralji so na tekmi lige NHL v zadnjih minutah druge tretjine zapravili vodstvo z 2:1 in ostali brez točk.

Kralji so ostali praznih rok v Vancouvru, kjer so dvakrat vodili, a na koncu izgubili z 2:3. V domačih vrstah je s 40 ubranjenimi streli blestel vratar Ryan Miller, Los Angeles pa je ostal brez točk še na petem zaporednem gostovanju. Bil je nevarnejši, na vrata gostiteljev sprožil več strelov (vratar Kraljev Jonathan Quick je ubranil 21 strelov), a se je nadaljeval njegov črni niz na gostovanjih. Anže Kopitar je udaril dvakrat proti vratom Vancouvra.

Vseh pet zadetkov na tekmi je padlo v uvodnih dveh tretjinah. Zmagoviti zadetek je 33 sekund pred koncem druge tretjine dosegel Jared McCann.

Klubski rekord Panterjev

V noči na torek po slovenskem času so si nastop v končnici zagotovili tudi hokejisti New York Rangers. S 4:2 so premagali Columbus, Chris Keider in Derek Stepan pa sta dosegla 20. zadetek v sezoni. Rangerji so se v končnico lige NHL uvrstili šestič zapored.

Panterji so se v Kanadi veselili novemu klubskemu presežku. | Foto: Panterji so se v Kanadi veselili novemu klubskemu presežku.

Sladkost zmage so občutili tudi mestni tekmeci New York Islanders. S 5:2 so nadigrali Tampo Bay. Z zadetkom in dvema podajama je izstopal John Tavares, ki se je na tekmi veselil 30. gola v tej sezoni. Otočani so se s tem opravičili navijačem za neprijeten sobotni poraz, ko so v svoji dvorani klonili proti Pittsburghu z bolečih 0:5.

Florida, pri kateri še ni rekel zadnje mladostni 44-letni češki veteran Jagomir Jagr, je popravila klubski rekord. Panterji so v tej sezoni osvojili že 99 točk. Toliko jih niso zbrali še nikoli. V nedeljo so si zagotovili nastop v končnici, z zmago nad Torontom pa so presegli točkovni izkupiček iz sezone 1998/99 (98 točk) in poskrbeli za nov klubski rekord.

Še več točk so zbrali St. Louis Blues (105). Tokrat so s 5:2 odpravili Arizono in po točkah ujeli Dallas Stars.

NHL, 4. april:

Vancouver Canucks : Los Angeles Kings 3:2
Etem 20., Hansen 56., McCann 60.; Toffoli 6., Clifford 10.
Anže Kopitar je prebil na ledu 20 minut in 45 sekund. Na vrata je streljal dvakrat.

4. (X) Nashville Predators 79 – 92
5. Minnesota Wild 80 - 87
6. Colorado Avalanche 79 - 82
7. Winnipeg Jets 79 - 72

(X) - v končnici

* Moštva na prvih treh mestih divizij se uvrstijo neposredno v končnico. Vstopnici wild card si v vsaki konferenci zagotovita moštvi, ki nista končali med prvimi tremi v diviziji, imata pa največ točk med preostalimi moštvi (ne glede na divizijo).