15.13

8 let, 2 meseca

Torek, 14. 10. 2014, 15.13

Vodilni Dunajčani do minimalne zmage v Tivoliju

V zadnjem krogu hokejske lige EBEL pred reprezentančnim premorom se je Olimpija na domačem terenu pomerila z vodilnim Dunajem in izgubila z 1:2.

Zmaji so tekmo proti vodilnemu moštvu lige začeli slabo, v 9. minuti je domačega čuvaja mreže Andyja Chioda načel kanadski napadalec Dunaja Kristopher Foucault, slabo minuto kasneje pa je vodstvo gostov povišal Američan Adam Naglich. Dva zadetka sta očitno Ljubljančane zbudila, do konca prve tretjine so z golom Hunterja Bishopa izid znižali na 1:2. V drugih dvajsetih minutah ni bilo golov, tudi v zadnji tretjini ne, treba pa je poudariti, da je Olimpija zapravila številne priložnosti ob igri z igralcem ali celo dvema več.

Graški panterji Mihe Verliča so se po porazu proti Olimpiji znesli nad Pancetovim Bolzanom. Premagali so ga s 6:1, častni gol za Bolzano pa je zabil prav slovenski reprezentant. Rdeči biki so v Salzburgu brez poškodovanega Luke Gračnarja premagali Urbasov Celovec, Pretnarjev Beljak je po podaljšku ugnal Linz, Znojmo pa je poteptal Dornbirn.

Zdaj v ligi EBEL sledi desetdnevni premor, nekaj zmajev in legionarjev, ki igrajo v tujih klubih razširjenega avstrijskega prvenstva, pa počitka ne bo občutilo, saj jih že v ponedeljek čaka reprezentančni zbor v Ljubljani.