15. 12. 2007,
9.35

Sobota, 15. 12. 2007, 9.35

Vnuk mož odločitve na Madžarskem

Hokejisti ZM Olimpije so v 9. krogu avstrijske lige Ebel v gosteh premagali Albo Volan s 4:3 (0:0, 3:3, 1:0).

Po dveh porazih so slovenski prvaki prišli do nove pomembne zmage. Pred tekmo so bili glede na pogled na lestvico proti madžarskemu prvaku Albi Volan, ne glede na dejstvo, da so igrali v gosteh, v vlogi favoritov. Toda po pričakovanju je bila tekma napeta in izenačena do zadnjih sekund, mož odločitve pa je bil kapetan Ljubljančanov Tomaž Vnuk.

V prvi tretjini je največjo priložnost za goste zamudil Kenny Corupe, ki je v nadaljevanju prikazal zelo učinkovito igro, dosegel dva zadetka, enega celo z igralcem manj na ledu. Sicer so v drugih 20 minutah "zmaji" trikrat povedli, a so se domači vedno vrnili. Na 3:3 so izenačili sedem sekund pred koncem drugega dela z dvema igralcema več na ledu.

Gostom je zmago dobrih pet minut pred koncem prinesel kapetan Vnuk z natančnim strelom z razdalje. Tako so izbranci Ildarja Rahmatuljina prekinili negativni niz in povsem umirjeno pričakujejo petkov obračun v Tivoliju, ko jim bo nasproti spet stala madžarska ekipa.