Thermometer Blue 0

NHL

Ponedeljek, 15. 2. 2016, 16.28

V Nashvillu dva pretepa v eni minuti (video)

V hokejski ligi NHL je bilo v noči na torek na sporedu sedem tekem. Kar dvakrat v minuti so pesti pele na tekmi med Nashville Predators in Dallas Stars.

Precej razgrete so bile strasti v Nashvillu, navijači so v eni minuti videli kar dva pretepa. Najprej sta si v lase skočila kapetan Predatorjev Shea Weber in napadalec Dallasa Antoine Roussel. Le minuto pozneje sta rokavice odvrgla še Paul Gaustad in Vernon Fiddler. Tekmo so na koncu v podaljšku dobili Dallas Stars.

V zadnjih letih je na tekmah lige NHL vedno manj tovrstnih pretepov. Letos je bila to šele 39. tekma, na kateri sta bila dva pretepa. V lanski sezoni se je to pripetilo na 45 tekmah.

Aktualni prvaki Chicago Blackhawks so na domačem ledu visoko premagali Toronto Maple Leafs. Končni izid je bil 7:2. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Patrick Kane, ki je za svojo ekipo prispeval gol in tri podaje. Chicago je po treh porazih končno okusil slast zmage, v vetrovnem mestu pa sta v dvoboju s tekmeci iz Toronto blestela Patrick Kane, ki je dosegel štiri točke ter vratar Scott Darling, ki je zbral 35 obramb. Prvaki NHL so v United Centru predvsem učinkovito igro prikazali ob igralcu več na ledu, ko so iz štirih poskusov dosegli tri gole.

Šok trenerska terapija je pri Minnesoti dosegla svoj namen, zasedba iz St. Paula je po osmih porazih končno slavila v olimpijskem Vancouvru s 5:2, med strelce pa se je vpisalo pet igralcev: Zach Parise, Jared Spurgeon, Justin Fontaine, Charlie Coyle in Nino Niederreiter. Florida je šele po kazenskih strelih ugnala Pittsburgh, v loteriji pa odločilen gol prispeval Jussi Jokinen.