4 leta, 9 mesecev

liga INL HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled HDD Sij Acroni Jesenice

Petek, 26. 12. 2014, 19.16

Triglav in Bled zmagala v gosteh, Jeseničani do točke na derbiju

V torkovih treh tekmah mednarodne hokejske lige INL so nastopila štiri slovenska moštva.

V obračunu z dna lestvice je blejska zasedba v gosteh premagala zaloško in jo prehitela na lestvici, Sij Acroni Jesenice so po podaljšku izgubile v Zell am Seeju, Triglav pa je v gosteh premagal Kitzbühel.

Kranjčani so v znanem smučarskem središču že vodili s 3:1 po golu Nejca Hočevarja z igralcem manj sredi tekme, toda domači so nato dosegli dva gola in izenačili. Toda Hočevar je udaril še enkrat, z drugim zadetkom na tekmi v 54. minuti pa je tudi odločil dvoboj.

Jeseničani so dobili eno točko po porazu s 6:7 po podaljšku, toda izgubili še dve. Še v 53. minuti so namreč vodili s 6:4, zadel je Aleš Remar, vendar je domača ekipa po sumljivih sodniških odločitvah nato dosegla dva gola v pičlih 12 sekundah 57. minute in izsilila podaljšek, nato pa s sedmim golom na tekmi v 62. minuti tudi zmagala.

V Zalogu je Bled ključno potezo za zmago pri Playboy Slaviji naredil v zadnji tretjini, ko sta Klemen Kaimel in Luka Ulamec v manj kot minuti dosegla dva gola, odgovora na to pa domači, za katere je črt Snoj v 47. minuti še izenačil, niso več imeli.

V tem krogu bosta na sporedu še dve tekmi 2. januarja, Celjani bodo gostovali pri Bregenzerwaldu.