Thermometer Blue 0

CSKA Moskva liga KHL Jan Muršak Sibir Novosibirsk

Sobota, 28. 11. 2015, 18.24

Ruski prvaki spet tam, kjer so najraje

Moskovčani so dobili še četrto tekmo zapored, s 3:1 so premagali Sibir iz Novosibirska, in na vrhu spet prehiteli Lokomotiv Jaroslavl.

Rezultatsko dober teden je za moskovskim CSKA, ki je od pretekle sobote odigral štiri tekme in na vseh slavil. Tokrat je velik korak k zmagi nad Sibirjem naredil že na samem uvodu, ko sta Aleksander Radulov in Jevgenij Korotkov v šesti minuti na semaforju izpisala rezultat 2:0. Gostje so odličnega Iljo Sorokina uspeli premagati v 26. minuti, ko je na 2:1 znižal Maksim Šalunov, Bogdan Kiselevič pa je na začetku zadnje tretjine domačim spet priboril vodstvo s +2, pri katerem je ostalo tudi po koncu obračuna.

Jan Muršak je ob zmagi igral malce manj kot 18 minut in pol, dvakrat ustrelil proti nasprotnikovim vratom in dobil 14 sodniških metov od 24. Po novi zmagi je s soigralci spet zavzel vrh, na katerem je bil prej Lokomotiv Jaroslavl. Preden se bodo podali na serijo gostovanj, bodo v ponedeljek gostili še Metallurg Novokuznetsk.