16.35

liga EBEL HDD Olimpija Dornbirn

Petek, 12. 9. 2014, 16.35

Olimpija praznih rok proti Dornbirnu, Verlič podal ob nesrečnem porazu Gradca

Olimpija je po porazu proti Celovcu v nedeljo izgubila še z Dornbirnom, ki je do zmage s 3:2 prišel v 55. minuti, in tako po dveh krogih ostaja brez točk.

Zmaji, ki so pot do mreže predarlških nasprotnikov našli šele v zadnji tretjini – natančen je bil slovenski dvojec Gregor Koblar - Žiga Pešut –, so vse tri zadetke dobili v igri z igralcem manj. Prvi točki je Dornbirnu v 55. minuti priigral Martin Grabher-Maier.

Velik spodrsljaj proti Linzu si je privoščil Gradec, ki je tri minute pred koncem tekme vodil še s 3:0, nato pa dopustil podaljšek in po zadetku Roba Hiseyja izgubil. Prvo točko v dresu graških panterjev je vknjižil Miha Verlič, ki je podal za vodstvo z 2:0.

Luka Gračnar se je tudi tokrat izkazal v dresu Salzburga, ki je s 3:1 odpravil Orle iz Znojma, slovenski vratar je zaustavil 36 strelov. Beljak je s 3:0 odpravil aktualne prvake iz Bolzana, ki zasedajo dno lestvice. Lepo presenečenje je pripravil Innsbruck, ki je na domačem terenu premagal bogati Celovec, Dunajčani pa so s 6:3 premagali Sapo Fehervar.

Olimpija bo prihodnjo tekmo igrala pred domačim občinstvom, v petek, 19. septembra, bo gostila Znojmo.