8.30

Nedelja, 1. 3. 2009, 8.30

Nashville se je poigral z Detroitom

Neizprosni boji v ligi NHL za mesta v končnici še naprej potekajo. Nashville je v noči iz sobote na nedeljo povsem potolkel Detroit.

Ruski hokejist Aleksander Semin je v začetku podaljšane igre na derbiju najboljših moštev vzhodne konference severnoameriške lige NHL dosegel gol, s katerim je odločil tekmo Boston Bruins - Washington Capitals v prid gostov. Washington je namreč slavil zmago s 4:3 in s tem Bostonu prizadejal komaj četrti poraz v 27 domačih tekmah.

Vodilna ekipa zahodne konference San Jose Sharks se iz Montreala vrača brez točk. Hokejisti domačega moštva so namreč že v uvodni tretjini v razmaku sedmih minut dosegli tri zadetke; Andrej Markov in Saku Koivu sta bila najboljša na domačem ledu z golom in podajo. Gosti so se v drugi tretjini sicer vrnili v igro z dvema goloma, a so do konca tekme ostali za gol prekratki.

Branilci naslova v tekmovanju za Stanleyjev pokal, Detroit Red Wings, so v zvezdni državi Tennessee doživeli pravo katastrofo. Domači Nashville Predators so jih namreč "povozili" kar z 8:0. Že v uvodni tretjini so dosegli pet golov, vratar gostov Ty Conklin pa je moral po uvodnih desetih minutah, ki je "požrl" že štiri ploščke, z ledu, a menjava v vratih ni prinesla želenega učinka.

Liga NHL, 28. februar

New Jersey : Florida 7:2 Parise 2, Shanahan, Zajac, Rolston, Clarkson, Zubrus; Peltonen, McCabe

Boston : Washington 3:4 /po podaljšku/ Hunwick, Kessel, Chara; Backstrom, Ovečkin, Fleischmann, Semin

Dallas : Anaheim 3:4 Ribeiro 2, Niskanen; Niedermayer, Ebbett, Perry, Selanne

Atlanta : Carolina 5:3 Kovalčuk 2, Peverley, White, Peverley; Ruutu, Samsonov, Babčuk

NY Islanders : Buffalo 2:0 Bergenheim 2

Ottawa : Toronto 3:4 /po podaljšku/ Shannon, Ruutu, Alfredsson; Kubina 2, Mayers, Stapleton

NY Rangers : Colorado 6:1 Callahan, Žerdev, Prucha, Gomez, Drury, Naslund; Smyth

Montreal : San Jose 3:2 Markov, Gorges, Koivu; Pavelski, Thornton

Nashville : Detroit 8:0 Arnott 3, Koistinen, Legwand, Ward, Pihlstrom, Weber

Phoenix : St. Louis 1:3 Jokinen; McClement, Perron, McDonald

Edmonton : Minnesota 3:2 Hemsky, Stortini, Gilbert; Brunette, Miettinen