Thermometer Blue 0

liga KHL Jan Muršak CSKA Moskva Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Torek, 23. 2. 2016, 22.23

Moskovčani po preobratu ugnali Slovan in naredili korak bližje k polfinalu

Tudi druga tekma konferenčnega četrtfinala med CSKA in Slovanom je pripadla prvim, ki so po zaostanku z 0:2 priredili preobrat in v podaljšku zmagali s 3:2.

Slovenska napadalca Žiga Jeglič in Rok Tičar sta s soigralci Slovana na terenu Jana Muršaka še v 44. minuti držala vodstvo z 2:0. A nato so se prebudili favorizirani domačini in prek Kirilla Petrova najprej znižali na 1:2, v 52. minuti pa je Stephane Da Costa izenačil in izsilil podaljšek. V tretji minuti podaljšanje igre je Barry Brust klonil še tretjič, ukanil ga je Antti Pihlstrom in CSKA priboril še drugo zmago na drugi tekmi konferenčnega četrtfinala.

Serija se seli v Bratislavo, kjer si lahko ruski prvaki že v četrtek priigrajo zaključni plošček, v soboto pa bi se že lahko uvrstili v konferenčni polfinale. Slovaki, ki so v Moskvi dokazali, da so še kako trd oreh, imajo seveda drugačne načrte. Če bodo na naslednjih dveh tekmah vsaj enkrat zmagali, bodo vsaj še enkrat v tej sezoni obiskali rusko prestolnico.