liga NHL NHL

Nedelja, 4. 12. 2022, 7.02

LIGA NHL, 3. DECEMBER

Slovenski as s kralji klonil na domačem ledu #video

Anže Kopitar Kings Carolina | Kopitarjevi kralji so z 2:4 na domačem ledu izgubili proti hurikanu iz Caroline. | Foto Guliverimage

Kopitarjevi kralji so z 2:4 na domačem ledu izgubili proti hurikanu iz Caroline.

Hokejisti Los Angeles Kings so se pred dnevi z zmago nad Arizono Coyotes vrnili na zmagovito pot, v noči na nedeljo pa spet skrenili z nje. V domači dvorani so z 2:4 izgubili proti četrti zasedbi vzhoda, moštvu Carolina Hurricanes. Kralji so s 30 točkami četrti na zahodu in tretji v pacifiški diviziji, a njihova prednost kopni.

Ottawa Senators
Sportal Ottawa in Columbus presenetila tekmece

Los Angeles kljub porazu ostaja četrta ekipa na zahodu, prednost pred zasledovalci pa počasi kopni. Zato bo zdaj še toliko pomembnejši izkupiček na dolgi seriji gostovanj, ki se bo začela v Kanadi pri Ottawi, nato pa nadaljevala v Torontu, Montrealu, Columbusu, Buffalu in pri najuspešnejši ekipi lige Bostonu.

Davi so se kralji v domači Crypto.com areni prebudili prepozno. Gostje so po dveh tretjinah vodili s 3:0, šele v 50. minuti pa je za domače zadel 21-letni Uzbekistanec Artur Kalijev in jim vrnil kanček upanja.

To je trajalo dve minuti in pol, preden je 22-letni Rus Andrej Svečnikov razliko vnovič povišal na tri. Šved Samuel Fagemo je v 58. minuti sicer omilil poraz, za preobrat pa kralji ob razpoloženem nasprotnem vratarju Pjotru Kočetkovu niso imeli moči.

Anže Kopitar v 21 minutah na ledu, svoje strelske statistike tokrat ni izboljšal.

Vrhunci tekme med LA Kings in Carolino Hurricanes:

Novo zmago, že 20. v sezoni, je dosegel Boston, ki je s 5:1 odpravil aktualne prvake Colorado in se vodilni ekipi lige New Jerseyju približal na točko. Po dva gola sta za ekipo iz Massachusettsa dosegla Čeh David Pasternak in Američan Frederik Trent. Z novim uspehom je Boston rekordno serijo zmag na domačem ledu podaljšal že na 14.

New Jersey ima točko prednosti pred Bostonom, a je odigral tudi dve tekmi več. Ponoči je bil s 3:2 uspešen na gostovanju v Philadelphii in dosegel rekordno 11. zaporedno zmago v gosteh.

Na vzhodu je še naprej tretji Toronto, ki pa je ponoči izgubil točko pri Tampi Bay Lightning. Gostitelji so se veselili zmage s 4:3 v podaljšku, ki ga je po 33 sekundah odločil Alex Killorn.

Velja omeniti še Edmonton, pri katerem vodilna strelca lige Connor McDavid in Leon Draisaitl še naprej v obup spravljata nasprotne vratarje in branilce. Pri zmagi na kanadskem derbiju proti Montrealu s 5:3 je McDavid dosegel dva gola in dve podaji, Draisaitl pa gol in tri podaje. Na vrhu lestvice strelcev ima McDavid, zbral je že 47 točk, še vedno pet točk prednosti pred Nemcem.

V zahodni konferenci vodi Vegas. Ta je s 4:1 slavil na gostovanju v Detroitu in ima zdaj štiri točke prednosti pred Seattlom, ki je doma nepričakovano z 1:5 izgubil s Florido.

Ameriška javnost zdaj nestrpno pričakuje ponedeljek, ko se bosta v velikem derbiju lige v ameriški prestolnici hazarderstva in zabave pomerila Vegas in Boston.