liga NHL Tampa Bay Lightning Washington Capitals Carolina Hurricanes Columbus Blue Jackets Buffalo Sabres

Petek, 12. 1. 2018, 7.47

Liga NHL, 12. januar

Boleč poraz za vodilno Tampo in peta zaporedna zmaga Calgaryja

Calgary Flames | Foto Getty Images

Vodilno moštvo lige NHL, Tampa Bay Lightning, je na domačem ledu doživelo boleč poraz. Gostje iz Calgaryja so jih nadigrali s 5:1 in zabeležili peto zaporedno zmago. Brez šeste zmage v nizu so ostali hokejisti Washingtona, ki so proti Carolini izgubili s 3:1, medtem ko je Buffalo doma proti Columbusu slavil s 3:1.

Calgary proslavlja sladko zmago proti vodilni Tampi:

Z golom in podajo se je izkazal Johnny Gaudreau, ki je na zadnjih petih tekmah zbral deset točk, vratar Mike Smith pa je za peto zaporedno zmago Flames zbral 33 obramb. "Zmaga nad vodilno ekipo vzhoda je za nas zelo pomembna za samozavest, poleg tega pa smo ohranili zmagoviti niz, kar je zelo spodbudno," je po tekmi dejal Smith.

Po enkrat so za goste zadeli še Micheal Ferland, Sam Bennett, Mark Jankowski in Matthew Tkachuk. "Pozna se, da smo vsi odgovorno igrali v obrambi, v napadu pa se nismo bali izkoristiti ponujenih priložnosti," je dejal Tkachuk.

Brayden Point je dosegel edini gol za Tampo. | Foto: Getty Images Brayden Point je dosegel edini gol za Tampo. Foto: Getty Images

Edini gol za Tampo je dosegel Brayden Point. Gostitelji so sredi druge tretjine zaradi poškodbe kolena izgubili branilca all-star Victorja Hedmana in za zdaj še ni znano, kako resna je poškodba. "Hedmana v petek čakajo podrobnejši zdravniški pregledi, po katerih bo znano, za kaj gre. Ne bi rad kar tako špekuliral," je dejal trener Tampe Jon Cooper.

Na preostalih dveh tekmah so Buffalo Sabres s 3:1 premagali Columbus Blue Jackets, Washington Capitals pa so z 1:3 na domačem ledu izgubili proti Carolina Hurricanes.

Hokejisti Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so imeli teden dni premora, ki se zdaj počasi končuje. Na led bodo ponovno stopili šele v soboto oziroma noči na nedeljo po srednjeevropskem času, ko jih čaka tekma z mestnimi tekmeci Anaheim Ducks.

Buffalo Sabres : Columbus Blue Jackets 3:1