Petek, 17. 9. 2021, 21.31

liga icehl, 1. krog

Olimpija po obetavnem začetku debitirala s porazom

2

HDD Jesenice HK Olimpija pokal slovenije, finale | Olimpija je v ligi ICEHL debitirala s tesnim porazom pri Innsbrucku. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je v ligi ICEHL debitirala s tesnim porazom pri Innsbrucku.

Začela se je nova sezona lige ICEHL (nekdanja liga EBEL), v kateri po štirih letih sodeluje tudi slovenski klub. Ljubljanski kolektiv HK SŽ Olimpija je krst doživel pri Innsbrucku, kjer je po osmih minutah vodil z 2:0, na koncu pa izgubil s 3:4. Naslov brani Celovec, katerega član je slovenski napadalec Rok Tičar.

HK Olimpija priprave
Sportal Sprejemajo vlogo palčka, a ta ne bo izgovor
Hk Olimpija prvak Alpske lige 2021
Sportal Ljubljana po štirih letih spet pozdravlja regionalno ligo najvišje ravni

Po sezoni 2016/17 je del najmočnejšega regijskega hokejskega tekmovanja znova tudi slovenski predstavnik. Ligi ICEHL se je pridružil prvak Alpske lige HK SŽ Olimpija. Novinec je tudi podprvak alpskega tekmovanja Pustertal, med 14-člansko druščino pa se je po letu dni vrnil češki Znojmo

Ljubljančani so novo tekmovalno poglavje odprli pri Innsbrucku, kjer so po osmih minutah ter zadetkih Gregorja Koblarja in Kristjana Čepona vodili z 2:0. Ob koncu uvodne tretjine, v kateri so zmaji sprožili zgolj tri strele, so gostitelji kljub igralcu manj znižali na 1:2. Alex Dostie je v 25. minuti še drugič ugnal Paava Hölso in izenačil. Rezultat je vztrajal do 53. minute, ko je za prvo vodstvo domačih zadel Nico Feldner. Trener slovenske ekipe Mitja Šivic je ob koncu poskušal brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a je Innsbruck to izkoristil in plošček pol minute pred koncem poslal v prazen gol. Blažu Tomaževiču je deset sekund pred iztekom časa še uspelo znižati in postavil je končni rezultat 4:3 za Innsbruck. Razmerje v strelih je bilo 26:22 za domače.

Olimpija bo prvo domačo tekmo odigrala v nedeljo, ko bo v Tivoliju ob 18. uri gostoval Gradec.

Silovit začetek prvakov, zanesljivo zmagala tudi Kuralt in Predan

Prvak Celovec je začel silovito, Dunaj, ki je zmogel zgolj 14 strelov, je odpravil s petardo, Rok Tičar je podal za 5:0. Aljaž Predan je prav tako podal ob zmagi svojega Salzburga, rdeči biki so s s 4:0 slavili pri Linzu Blaža Gregorca. Anže Kuralt je k zmagi Fehervarja s 5:1 nad Beljakom prispeval gol in podajo, Gradec Kena Ograjenška in Adisa Alagića je po podaljšku klonil proti Dornbirnu. Alagić je zadel za 2:2 in izsilil podaljšek. Novinec Pustertal je debitiral z zmago.

Prvih šest po 52 krogih v končnico, štirje v dodatne boje, za štiri konec upov

Redni del bo obsegal 52 krogov, vsaka ekipa se bo v tem pomerila z vsako štirikrat, dvakrat doma in dvakrat v gosteh. Prvih šest moštev rednega dela si bo februarja zagotovilo četrtfinalno vstopnico, tista na mestih med sedem in deset se bodo po sistemu "best-of three" (na dve zmagi) udarila za preostali dve prosti četrtfinalni mesti. Pri tem bo sedmouvrščeni lahko izbiral, ali se bo za končnico potegoval proti devetemu ali desetemu moštvu. Za najbolj skromne ekipe – na mestih med 11. in 14. – bo četrtfinalnih upov po rednem delu konec. Prvak naj bi bil znan najpozneje do 18. aprila.

Liga ICEHL, 1. krog

Petek, 17. september
Innsbruck : HK SŽ Olimpija 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Dostie 20. (SH1), 25., Feldner 53., Magwood 60. (EN); Koblar 7., K. Čepon 9., Tomaževič 60.

Black Wings Linz : Red Bull Salzburg 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
(Blaž Gregorc/Linz; Aljaž Predan je ob zmagi podal za končnih 4:0.)

Fehervar AV19
: VSV Beljak 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
(Anže Kuralt je ob zmagi zadel za 2:0 in podal za 1:0.)

Graz 99ers : Dornbirn 2:3* (0:1, 0:1, 2:0, 0:1) - podaljšek
(Ken Ograjenšek se ob porazu ni vpisal med strelce/podajalce, Adis Alagić je zadel za 2:2 in izsilil podaljšek.)

KAC Celovec : Vienna Capitals 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
(Rok Tičar je ob zmagi Celovca podal za 5:0.)

Bratislava Capirals : Val Pusteria 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Bolzano:  Znojmo 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)