30. 12. 2007,
10.02

Nedelja, 30. 12. 2007, 10.02

Kralji prekinili moreč niz porazov

Los Angeles je v hokejski ligi NHL prekinil niz osmih zaporednih porazov. Kralji so slavili v Denverju s 3:1, slovenski reprezentant Anže Kopitar pa je dosegel tretji gol za kalifornijsko ekipo.

Kralji so bili v uvodnih dveh tretjinah v podrejenem položaju in imeli zaostanek enega gola, potem ko je njihovo mrežo zatresel Jordan Leopold. Kljub temu, da so v prvih štiridesetih minutah sprožili le deset strelov proti domačim vratom, pa so se na koncu veselili zmage. Derek Armstrong in Scott Thornton sta v razmaku 1:17 minute v tretji tretjini premagala domačega čuvaja mreže, piko na i pa je 17 sekund pred koncem dvoboja postavil Kopitar in se skupaj s soigralci veselil konca morečega niza osmih zaporednih porazov. Navzlic temu zasedba iz mesta angelov ostaja najslabša ekipa v rednem delu NHL.

Ovečkin junak dvoboja v Ottawi

Točo golov so gledalci videli v Ottawi, kjer je Washington slavil z 8:6. Prvo ime obračuna je bil Aleksandar Ovečkin, ki je prvič v svoji karieri na ameriških ledenih ploskvah dosegel štiri gole in prispeval podajo. Ruski zvezdnik je v tej sezoni dosegel že trideseti gol za ekipo iz ameriške prestolnice. Nekaj manj zadetkov je bilo v Torontu, kjer so gostitelji izgubili z Rangerji iz New Yorka z 1:6. Češki zvezdnik Jaromil Jagr je dosegel gol in tri podaje. New Jersey, vodilno moštvo atlantske skupine, je moralo priznati premoč sosedom iz New Yorka, Otočani pa so slavili s 5:2.

Najdaljši tekmi sta bili v St. Paulu in Dallasu. Minnesota je šele v podaljšku z golom Finca Pettera Nummelina ugnala Edmonton s 5:4, kaže pa omeniti, da je kanadsko moštvo zapravilo vodstvo s 4:1. Dallas je premagal St. Louis s 5:4, edini strelec pri izvajanju kazenskih strelov pa je bil Mike Modano.

Liga NHL, 29. december:

Colorado : Los Angeles 1:3 Leopold; Armstrong, Thornton, Kopitar

Tampa Bay : Philadelphia 2:4 Lecavalier, Prospal; Lupul, Knuble, Hartnell, Timonen

Atlanta : Boston 5:0 Kozlov, Holik, Dupuis, Kovalčuk, Zhitnik

Ottawa : Washington 6:8 Fisher 3, Alfredsson 2, Spezza; Ovečkin 4, Nylander 2, Semin, Backström

Toronto : NY Rangers 1:6 Tucker; Prucha 2, Jagr, Shanahan, Betts, Straka

Columbus : Carolina 4:1 Zherdev 2, Klesla, Beech; Staal

NY Islanders : New Jersey 5:2 Campoli, Bergeron, Sutton, Bergenheim, Comrie; Parise, Madden

Pittsburgh : Buffalo 2:0 Armstrong, Malkin

Nashville : San Jose 2:5 Dumont, Klein; Goc, Rivet, Carle, Mitchell, Bernier

Minnesota : Edmonton 5:4 * Johnsson, Rolston, Gaborik, Burns, Nummelin; Pitkanen, Cogliano, Pisani, Stoll

Detroit : Phoenix 4:2 Samuelsson, Rafalski, Datsjuk, Draper; Jovanovski, Vrbata

Dallas : St. Louis Blues 5:4 ** Modano 2, Hagman, Barnes, Ribeiro; Kariya 3, Perron

Calgary : Anaheim 5:3 Iginla 2, Huselius 2, Boyd; Bertuzzi, Parros, Niedermayer