1. 1. 2015,
14.23

Četrtek, 1. 1. 2015, 14.23

Katastrofalen skok Olimpije v novo leto

Hokejisti Olimpije so na gostovanju pri Sapi v ligi EBEL doživeli visok poraz. Madžari so jih premagali kar s 7:0. To je bil peti zaporedni Olimpijin poraz.

Zeleno-beli so doživeli enega najvišjih porazov v sezoni, že kaj hitro na začetku druge tretjine se je njihova mreža zatresla že četrtič. Takrat je trener Fabian Dahlem med vratnicama naredil menjavo – Andyja Chioda je zamenjal Aleš Sila, ki je do konca srečanja prejel še tri zadetke, medtem ko njegovi soigralci poti do mreže madžarskih hudičev niso našli. Na celotni tekmi je Olimpija sprožila zgolj 11 strelov, tolikokrat so Madžari poskušali v vsaki tretjini. Zeleno-beli ostajajo prikovani na dno lestvice, do 11. Dornbirna jih loči šest točk.

Salzburg je leto odprl na domačem terenu, kjer je po kazenskih strelih ugnal Celovec Marcela Rodmana, Luka Gračnar je branil vso tekmo in zaustavil 35 strelov. Gradcu se je izpolnila novoletna želja, saj je končal kar osem tekem dolg niz porazov, in to proti Dunaju, ki so ga Miha Verlič in soigralci premagali s kar 4:1. Tudi Žiga Pance se je z Bolzanom veselil prve zmage v novem letu, lisice so s 3:0 odpravile Beljak Klemena Pretnarja. Linška črna krila so v podaljšku premagala Znojmo, Innsbruck pa je prvo tekmo v letu 2015 dobil s 3:0 proti Dornbirnu.