Pioneers Vorarlberg HK Olimpija IceHL

Nedelja, 19. 2. 2023, 20.00

icehl, 19. februar

Olimpija uspešna na derbiju začelja

Vorarlberg Pioneers HK Olimpija | Olimpija je zmagala na Predarlskem, pri edinem moštvu, ki je na lestvici za njo. | Foto Rothmund_Pioneers.hockey

Olimpija je zmagala na Predarlskem, pri edinem moštvu, ki je na lestvici za njo.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so danes v ligi ICEHL gostoval pri sosedu z lestvice, zadnjem Pioneers Vorarlberg in zmagali s 3:2. Ljubljanski klub je po številnih odhodih zaigral v skoraj povsem slovenski zasedbi, do konca sezone - čakajo ga le še tri tekme - pa se bori za to, da ne konča na zadnjem mestu. Sezona se bo sicer za zmaje končala 26. februarja.  Potekajo pa hudi boji za zadnji "neposredni četrtfinalni vstopnici" (mesta med šest). Eden od takšnih se je odvil v Linzu, kjer je s 4:2 zmagal Celovec. Ta je s petega mesta izrinil Dunaj, ki je izgubil proti vodilnemu Bolzanu. Pomembne zmage so dosegli tudi Asiago, Pustertal in Gradec, ti upajo, da se zanje sezona po rednem delu še ne bo končala. Eden od trojice bo ostal brez mesta med deseterico, za zdaj najslabše kaže Pustertalu.

Hk Olimpija Fehervar
Sportal Podprvaki Olimpiji nasuli osem golov

V prvi tretjini tekme v Feldkirchu je padel en gol, domače je v šesti minuti v vodstvo popeljal Guus van Nes, zmaji pa so se prebudili v drugih 20 minutah igre, ko je za izenačenje najprej poskrbel Kristijan Čepon v 26. minuti, Mark Čepon pa za vodstvo dobre štiri minute kasneje. Kristjan Čepon je v osmi minuti tretje tretjine povišal vodstvo Ljubljančanov, domači pa so zadnje tri minute igrai brez vratarja Davida Madlenerja in s šestimi možmi v polju, a so premoč uspeli unovčiti šele 16 sekund pred koncem tekme, tako da preobrata ni bilo. Končni izid tekme je postavil Jack Jerome.

Ljubljanska vrata je tokrat branil Žan Us in ustavil 32 strelov, Ljubljančani so na gol gostiteljev sprožili 26 strelov.

Do konca sezone Olimpijo čakajo še tri težke tekme, v torek, 21. februarja v Halo Tivoli prihaja Salzburg, v petek, 24. februarja Bolzano, sezono v ligi ICEHL pa bodo zmaji zaključili v petek, 26. februarja na gostovanju pri Pustertalu.

6. Vienna Capitals  46 -  73
...........................................................................
7. Black Wings Linz   46 - 69
8. Fehervar AV19  45 - 64
9. Asiago   45 - 57
10. Graz 99ers   46 - 54
..........................................................
11. Pustertal  46 - 53
12. SŽ Olimpija  45 - 40
13. Pioneers Vorarlberg  44 - 33

*Že v četrtfinalu, prvih šest moštev se po rednem delu neposredno uvrsti v četrtfinale.
-  Moštva na mestih od sedmega do desetega se uvrstijo v pre-playoff in igrajo dodatne boje za preostali dve četrtfinalni vstopnici.
- Za moštva, uvrščena od 11. do 13. mesta, je po rednem delu sezone konec 26. februarja.