HK Olimpija IceHL

Sreda, 11. 10. 2023, 21.23

ICEHL, 11. oktober

Tudi v peto ni šlo, Olimpija ostaja brez domače zmage

HK Olimpija : Linz | Olimpija je z 0:2 izgubila z Linzem in še čaka na prvo domačo zmago sezone. | Foto HKO/Domen Jančič

Olimpija je z 0:2 izgubila z Linzem in še čaka na prvo domačo zmago sezone.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na peti domači tekmi nove sezone IceHL še petič izgubili. Black Wings Linz je odpeljal zmago z 2:0. Ljubljančani bodo prvo domačo zmago v tem tekmovanju po 2. decembru 2022, ko so v Tivoliju premagali Pustertal, znova lovili v petek, ko bodo ob 19.15  gostili Beljak. V nedeljo jih čaka še gostovanje pri Asiagu.

HK Olimpija : Fehervar
Sportal Olimpija prvič v sezoni izgubila v gosteh

SŽ Olimpija : Black Wings Linz 0:2 (0:1, 0:1, 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 850, sodniki: Groznik, Nagy (glavna), Muzsik, Snoj.
* Strelca: 0:1 Lebler (Feldner, 5.), 0:2 Collins (Lebler, Knott, 60.).
* Kazenske minute: SŽ Olimpija 4, Black Wings Linz 4.
* Streli na gol: SŽ Olimpija 27, Black Wings Linz 24

Ljubljanski hokejisti so danes začeli serijo treh tekem v tem tednu; v zgoščenem urniku jih nato že v petek čaka še en domač obračun z Beljačani, v nedeljo pa še gostovanje pri Asiagu.

Zeleno-beli v zadnjem obdobju po dobrem začetku sezone igrajo po sistemu toplo-hladno, kar jih je pred dvobojem postavilo na deveto mesto lestvice, današnji tekmec pa jih je prehitel po torkovi odločitvi vodstva tekmovanja, ki je neodigrano tekmo z Gradcem registriralo s 5:0 za Linz.

Gostje iz Linza pa so bili danes boljši tudi na ledu. V Tivoliju že drugič v sezoni, saj so dobili tudi uvodno tekmo sredi septembra, takrat je bilo po podaljšku 2:3.

Priložnost za branjenje je tokrat dobil Luka Kolin. | Foto: HKO/Domen Jančič Priložnost za branjenje je tokrat dobil Luka Kolin. Foto: HKO/Domen Jančič

Danes je odločitev o zmagovalcu padla že zelo zgodaj, saj je Luko Kolina, ki je danes dobil priložnost med vratnicama namesto Lukaša Horaka, Brian Lebler premagal v peti minuti. Nadaljevanje je bilo dokaj izenačeno, v prvem delu še z rahlo premočjo Linza, za domače je imel najlepšo priložnost po protinapadu Žiga Mehle, izid pa se ni spremenil.

Spremenil se ni niti ob igri z igralcem več na začetku drugega dela. Gostje so bili zbrani v obrambi, imeli pa so tudi razpoloženega vratarja Thomasa Höneckla, ki je ustavljal vse nevarne poskuse. Strelov na vrata so imeli sicer domači več, tako v drugi kot v zadnji tretjini, a plošček ni našel poti v mrežo.

Ljubljančani bodo v petek gostili Beljak. | Foto: HKO/Domen Jančič Ljubljančani bodo v petek gostili Beljak. Foto: HKO/Domen Jančič

Ob drugi številčni prednosti na tekmi so si domači privoščili napako, po kateri je Linz zadel okvir vrat. Kljub vsemu je ostal dvoboj odprt skoraj do konca. A je v zadnji minuti, ko bi domača ekipa že lahko razmišljala o zamenjavi vratarja s šestim igralcem, Žiga Pavlin naredil prekršek in domači so ostali z igralcem manj. Pol minute pozneje so gostje prednost tudi izkoristili in z drugim zadetkom na tekmi potrdili zmago.

Zeleno-beli tako še vedno ostajajo brez zmage na domačem ledu v tej sezoni in so ostali na devetem mestu, naslednja priložnost za prvi domač uspeh bo petkov obračun s trenutno petimi Beljačani.