7 let, 12 mesecev

NHL končnica

Nedelja, 19. 4. 2015, 19.02

Anaheim se ne zaustavlja: le še korak od napredovanja

V hokejski ligi NHL so igralci Anaheima prišli še do tretje zmage v dvoboju z Winnipegom. Veliki junak je postal Rickard Rakell, ki je zadel v podaljšku.

Winnipeg je bil v rednem delu bližje zmagi, a je dobri dve minuti pred koncem Ryan Kesler poskrbel za izenačenje, v podaljšku pa je to nadgradil Rakell. Za Anaheim so zadeli še Cam Fowler, Corey Pery in Jakob Silfverberg, za domače pa Lee Stempniak, Tyler Myers, Blake Wheeler in Bryan Little.

Na tekmi nobena od ekip ni povedla več kot z golom naskoka, pa tudi razmerje strelov na nasprotna vrata - 28:26 - priča, da sta bili zelo izenačeni, Fortuna pa je bila na strani gostov iz ZDA, ki si bodo če v noči na četrtek skušali zagotoviti nadaljevanje.

Carl Hagelin in Chris Kreider sta New York Rangers zagotovila minimalno zmago 2:1 na gostovanju v Pittsburghu, z 2:1 pa New York vodi tudi v zmagah. Za domače je zadel Patric Hornqvist v 54. minuti in poskrbel za zanimive zadnje minute, a vratar New Yorka Henrik Lundqvist ni dopustil novega gola, izenačenja in podaljška.

V drugi tekmi zahoda je Minnesota Wild ugnala St. Louis Blues s 3:0 in vodi z 2:1 v zmagah. V drugi tretjini sta gostiteljem zmago zagotovila Jason Pominville in Zach Parise, dobri dve minuti pred koncem jo je potrdil Nino Niederreiter, ko so gostitelji zamenjali vratarja s šestim igralcem na ledu, a se jim načrt ni izšel.