Alpska liga, končnica, četrtfinale

Železarji so jo podkurili Avstrijcem in zadrsali v polfinale

3

hdd jesenice | Foto HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Hokejisti Jesenic so se uvrstili v polfinale Alpske lige. Na četrti četrtfinalni tekmi so v gosteh premagali Lustenau s 5:0 in se tako s skupnim izidom 3:1 v zmagah prebili v polfinale. Tri zadetke je dosegel Eric Pance, Žan Us pa je zaustavil vseh 32 strelov domačih. Jeseničani se bodo v polfinalu merili z Asiagom. Prva tekma bo v soboto na terenu italijanske ekipe.

Gorenjci so tekmo dobro začeli in prvo tretjino dobili z zadetkoma Žana Jezovška v drugi in Jake Ankersta v 19. minuti. Tudi nadaljevanje se je odvijalo po notah železarjev, Eric Pance je v 24. minuti kljub igralcu manj zadel za vodstvo z 0:3.

Da je bilo domačim še težje, je le tri minute zatem spet poskrbel Pance. 25-letni napadalec je spet ušel Avstrijcem, ki so nad njim naredili prekršek. Sodnik je dosodil kazenski strel, Ljubljančan ga je izkoristil in zvišal na +4.

Eric Pance je bil eden od bolj razpoloženih igralcev Jesenic v polju. | Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič Eric Pance je bil eden od bolj razpoloženih igralcev Jesenic v polju. Foto: HDD Jesenice, Drago Cvetanovič

Kljub visokemu zaostanku so gostitelji ob koncu poskušali zadeti brez vratarja in z dodatnim igralcem v polju, a se jim ni izšlo. Njihovo usodo je z zadetkom v prazno mrežo zapečatil Pance. Pomemben člen v jeseniški vrsti je bil vratar Žan Us, ki je zaklenil svoja vrata (zaustavil je vseh 32 strelov).

Po finale najprej v Asiago

Ritten, Cortina in Asiago so si brez izgubljene četrtfinalne tekme polfinale zagotovili že v sredo. Prva dva se bosta za finale udarila med seboj, Jesneničane pa čaka Asiago.

Igrali bodo na tri zmage. Prvi obračun bo na sporedu v soboto, ko bodo gostovali v Italiji, prvo domačo tekmo pa bodo odigrali v sredo, 22. marca, v Podmežakli.

Še pred prvim polfinalnim srečanjem bodo Jeseničani aktivni v četrtfinalu državnega prvenstva. Z beograjsko Crveno zvezdo bodo palice prvič prekrižali že v torek.