29. 11. 2007,
13.30

Četrtek, 29. 11. 2007, 13.30

Zlato za Slovenijo

Slovenska namiznoteniška ekipa je na evropskem prvenstvu za invalide v Kranjski Gori (Epint) zadnji dan tekmovanj osvojila zlato medaljo.

V kategoriji 4 sta Mateja Pintar in Andreja Dolinar, rezerva je bila Barbara Meglič, v finalu ekipnega dela EP premagali Srbijo s 3:1.

Mateja Pintar je dobila oba posamična dvoboja gladko s 3:0, prav tako svojega Andreja Dolinar, srbski igralki Nada Matić in Borislava Perić sta bili s 3:0 boljši le v igri dvojic.

Slovenska reprezentanca je domače prvenstvo, največje tekmovanje športnikov invalidov doslej v Sloveniji z več kot 320 tekmovalci iz 35 držav, končala nadvse uspešno. Slovenija je EP končala s štirimi medaljami, za katere sta poskrbeli najboljši igralki Mateja Pintar in Andreja Dolinar. Poleg te skupne ekipne ima Mateja še dve posamični, srebrno v svoji kategoriji 3 in bronasto v odprtem razredu, Dolinarjeva pa ima s posamičnega dela EP v kategoriji 4 že en bron.