7 let, 12 mesecev

Jošt Zakrajšek Špela Ponomarenko Janić Anja Osterman

Sobota, 18. 5. 2013, 19.06

Zakrajšek, Leban in Ponomarenko Janićeva solidni

Slovenski sprinterji na mirnih vodah se ta konec tedna merijo na drugi tekmi svetovnega pokala. V Račicah na Češkem so že opravili nastope na 1000 in 500 metrov.

Kajakaš Jošt Zakrajšek je bil na 1000 m šesti, Lovro Leban je bil osmi. Špela Ponomarenko Janić je na 500 m osvojila sedmo, Anja Osterman pa na 1000 m 16. mesto.

Zakrajšek je tako še korak bližje nastopu na evropskem prvenstvu, ki bo junija na Portugalskem. Po pravilih lahko na določeni razdalji na evropskem in svetovnem prvenstvu nastopi le po en predstavnik posamezne države, interna pravila slovenske ekipe pa določajo, da si bo mesto v ekipi priveslal tisti tekmovalec, ki bo imel boljše rezultate na tekmah svetovnega pokala. Zakrajšek je Lebana prehitel tudi v Szegedu.

"Z veslanjem in uvrstitvijo sem zelo zadovoljen. Danes sem celo izboljšal svoj osebni rekord na 1000 metrov, ki sem ga postavil lani na evropskem prvenstvu v Zagrebu. To kaže, da se forma vzpenja. Sicer se še nekoliko pozna, da sem pred dobrim mesecem dni deset dni preležal zaradi bolezni, a z današnjim nastopom sem zelo zadovoljen," pravi Zakrajšek.

Danes popoldne pa so kajakaši opravili še kvalifikacijske in polfinalne obračune na 200 metrov. Špela Ponomarenko Janić je s četrtim mestom v svoji polfinalni skupini napredovala v nedeljski finale B, Anja Osterman pa je bila osma v polfinalni skupini na 200 metrov in končala tekmovanje. Lovro Leban, ki se je za las prebil v polfinale, je bil diskvalificiran.

V nedeljo bodo na sporedu finalne preizkušnje na 200 metrov, Zakrajšek pa bo popoldne veslal tudi na 5000 metrov.