16. 12. 2007,
20.44

Nedelja, 16. 12. 2007, 20.44

Zadnji dan dvakrat zlato

V Debrecenu na Madžarskem sta zadnji dan plavalnega evropskega prvenstva v kratkih bazenih, za veselje v slovenskem taboru poskrbela Peter Mankoč in Anja Čarman.

Slovenska plavalca stki osvojila zlati kolajni. Ilirjan je svoj osmi naslov prvaka osvojil na 100 m mešano, Triglavanka pa je zmagala na 200 m hrbtno. Bronasti medalji na 100 m delfin je tako Peter Mankoč dodal še zlato odličje na 100 m mešano. Na najvišjo stopničko v tej disciplini je stopil še osmič zapred, nastop na 50 m delfin pa je Ilirjan odpovedal.

Triglavanka Anja Čarman si je nastop v finalu zagotovila z državnim rekordom v predtekmovanju.

Zadnji dan sta bila na prvem predolimpijskem testu dosežena še en svetovni in dva evropska rekorda.