1. 10. 2009,
16.48

Četrtek, 1. 10. 2009, 16.48

Uroš Balent po poti Mateja Kušarja

Slovenski sabljač Uroš Balent se je danes poslovil od svetovnega prvenstva v turški Antalyji.

V svoji skupini je ugnal Kirgizistanca Denisa Nikitina, preboj v naslednji krog pa so mu preprečili Finec Dennis Bade, Poljak Adam Wiercioch, Rus Anton Avdejev in Egipčan Ayman Alaa El Din Fayz. Balent je tako v meču osvojil končno 102. mesto.

V sredo je svoje nastope zaključil tudi drugi slovenski tekmovalec na letošnjem svetovnem prvenstvu Matej Kušar, ki je v konkurenci 129 tekmovalcev v floretu osvojil 103. mesto. Kušar je izgubil vse svoje dvoboje, boljši od njega so bili Romun Radu Daraban, Rus Aleksander Stukalin, Madžar Benci Szeki, Hrvat Ozren Debić in Katarec Abdulaziz Al Amodi.