19.53

Thermometer Blue 0

Ponedeljek, 27. 4. 2009, 19.53

Strelci invalidi uspešno začeli azijsko prvenstvo

Slovenski strelci invalidi konec aprila sodelujejo na odprtem azijskem prvenstvu v korejskem Čeongjuju.

Tekmovanje je zelo pomembno za doseganje norm za paraolimpijske igre 2012, od peterice Slovencev pa se je v uvodu najbolj izkazal Srečko Majcenovič.

Zaradi odpovedi julijskega evropskega prvenstva na Poljskem je azijsko prvenstvo za strelce invalide zelo pomembno tekmovanje. Prvenstvo v Koreji je namreč edino, kjer lahko dosežejo norme za kvalifikacije za paraolimpijske igre v Londonu 2012.

Slovenska strelska reprezentanca na tekmovanju, kjer nastopa 100 strelcev iz 15 držav, sodeluje s peterico Franc Pinter, Damjan Pavlin, Dušan Rupar, Srečko Majcenovič in Franček Gorazd Tiršek.

Prvi tekmovalni dan sta Pinter in Rupar nastopila v disciplini R1 z zračno puško stoje. V svoji paradni disciplini v rednem delu Pinter ni našel pravega občutka in je s 580 krogi zasedel peto mesto, kjer je ostal tudi po finalu kljub odlični seriji 103 krogov. Rupar je zadel 564 krogov ter zasedel 13. mesto, vendar pa je dosegel normo, kar je bil tudi glavni cilj njegovega nastopa.

Majcenovič, Pavlin in Tiršek so nastopili v neolimpijski disciplini padajoče tarče. Z odličnim streljanjem je Majcenovič osvojil drugo mesto, Tiršek po dodatnem strelu nehvaležno četrto, Pavlin pa peto mesto.