sabljanje Jan Bidovec svetovno prvenstvo Budimpešta

Torek, 16. 7. 2019, 17.23

Budimpešta, svetovno prvenstvo v sabljanju

Slovenski sabljač se je prebil v izločilne boje na SP

Sabljanje splošna | Foto Vid Ponikvar

Slovenski sabljač Jan Bidovec se je na svetovnem prvenstvu v Budimpešti iz skupinskega dela prebil v izločilne boje v disciplini meč. Uvrstitev med najboljših 64 tekmovalcev na svetu mu je preprečil Južnokorejec Jongkwan Na, ki je zmagal s 15:10. Bidovec je v konkurenci 224 sabljačev današnje tekmovanje končal na 129. mestu.

Drugi slovenski tekmovalec Rok Sobočan je v tej disciplini zasedel 194. mesto.

V ponedeljek je Tei Zaviršek Žorž v disciplini sablja osvojil 151., edina slovenska predstavnica v madžarski prestolnici, Eva Jeza, pa v disciplini meč končno 184. mesto.

V sredo bosta na veliko sabljaško scena stopila še Lovro Fijavž Bačovnik in Anže Guček (oba floret).