Thermometer Blue 0,03

Ponedeljek, 15. 7. 2019, 15.03

Matjaž Lepen prvič državni prvak v trapu

trap | Foto Sportida

Slovenski strelec Matjaž Lepen (SD Kungota) je novi državni prvak v trapu. Na državnem prvenstvu, ki ga je konec minulega tedna priredil SD Štefan Kovač Murska Sobota, je Lepen v finalu zadel 44, drugouvrščeni Denis Vatovec (SD Vrhnika) pa 41 letečih tarč. Bronasto kolajno je na strelišču v Rakičanu osvojil Žan Šfiligoj (TK Brda).

V kvalifikacijah je bil najboljši Boštjan Maček s 113 zadetimi glinastimi golobi, v finalu pa je prvi izpadel in zasedel končno šesto mesto.

V ekipni konkurenci so slavili strelci iz Goriških Brd, v mladinski konkurenci pa je bil najboljši Rene Maček (SD Stefan Kovač), ki je na nedavnem svetovnem prvenstvu v italijanskem Lonatu osvojil odličje bronastega leska.