13. 9. 2008,
21.30

Sobota, 13. 9. 2008, 21.30

Slovenski ragbisti boljši od Madžarov

Slovenska ragbi reprezentanca je danes v Ljubljani na prvi tekmi novega cikla tekmovanj za evropsko prvenstvo v skupini B tretje divizije premagala reprezentanco Madžarske z rezultatom 32:26.

Tekmo so Slovenci začeli veliko bolje in s hitrimi akcijami linije zasluženo dobili prvi polčas s 15:0. Drugi polčas je v prvem delu prav tako pripadel Slovencem, potem pa je po visokem vodstvu domačim nekoliko popustila zbranost in Madžarom se je z agresivno igro "skrama" in štirimi polaganji uspelo približati celo na 6 točk razlike.

Slovenci so uspeli zdržati velik pritisk Madžarov in ohraniti vodstvo v zadnjih minutah ter osvojiti prvo zmago proti lanskoletni drugouvrščeni ekipi skupine B.

Za Slovenijo so nastopili: Završan (Potnik), Slapničar (Sambol), Lazić (Miklič), Gobec, Djuratović (Miljuš), Krsmanović, Volavšek D., Jović, Slavec (Troppan), Ahačič, Suljić (Kavčič), Jelenčić, Kralj, Kos (Gumzej), Burnik.