1.25

odbojka Francija Maribor slovenska odbojkarska reprezentanca

Sobota, 23. 5. 2015, 1.25

Slovenci pod taktirko novega selektorja naredili velik korak k EP

Slovenski odbojkarji, premierno jih je vodil Andrea Giani, so na prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev na EP v Mariboru s 3:0 odpihnili Portugalce. Povratna tekma bo prihodnji teden na Portugalskem.

Slovenci so prvič igrali pod vodstvom italijanskega strokovnjaka Andree Gianija, ki je verjel, da imajo naši odbojkarji vse možnosti, da na domačih tleh pridejo do prve zmage. Ta je tudi prišla, in to na suveren način – brez izgubljenega niza. Eden od bolj zaslužnih mož za zmago Slovenije je bil Mitja Gasparini, ki je v prvih dveh nizih s servisi paral živce Portugalcem in potegnil slovenski voz do zmage v nizu.

Slovenija na Portugalskem potrebuje najmanj dva niza. V primeru slovenskega poraza z 0:3 ali 1:3 bi o potniku na evropsko prvenstvo odločal "zlati niz".