6. 1. 2008,
18.21

Nedelja, 6. 1. 2008, 18.21

Remi z Britanci za tretje mesto

Slovenska vaterpolska reprezentanca je v tretji tekmi kvalifikacijskega turnirja za nastop na evropskem prvenstvu v Dubrovniku igrala neodločeno z Veliko Britanijo 11:11.

Slovenija je na dosedanjih dveh medsebojnih tekmah premagala Veliko Britanijo, prvič leta 1994 na turnirju v Pragi in drugič dve leti pozneje na kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu, današnji obračun v hrvaškem turističnem biseru pa se je končal z delitvijo točk.

Tekmo so so bolje pričeli varovanci Toma Baldermana, ki so povedli s 3:1 in 4:2, a so tekmeci vselej znižali na gol zaostanka, dve in pol minuti pred koncem tretje četrtine pa celo povedli z 8:7. Kljub temu, da je Velika Britanija zadnjo četrtino začela s prednostjo gola, pa je naveza Matej in Jure Nastran poskrbela za vodstvo z 11:10. V sami končnici so Britanci vendarle dosegli izenačujoči gol, Slovenci pa so se zaradi boljše razlike v golih na koncu osvojili tretje mesto na kvalifikacijskem turnirju.

Na zaključni turnir stare celine sta se uvrstili Hrvaška in Črna gora.