5 let, 6 mesecev

Mina Markovič Klemen Bečan

Sobota, 21. 7. 2012, 17.30

Markovičeva v finale kot peta

Slovenka Mina Markovič bo nastopila v večernem finalu tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v francoskem Brianconu.

V polfinalu je zasedla peto mesto. Brez finala so ostali slovenski plezalci. Markovičeva je v polfinalu ostala dva giba pod vrhom smeri, kar je zadostovalo za trenutno peto mesto. Tudi sicer do vrha smeri tokrat ni prišla nobena tekmovalka. Tina Šušteršič je s 30. mestom obstala že v kvalifikacijah. Na prvem mestu sta po polfinalu pristali Avstrijka Johanna Ernst in Francozinja Helene Janicot. Ženski finale se začne ob 19.30.

V moški konkurenci se je v polfinalu najbolj izkazal Španec Ramon Julian Puigblanque, sicer pa niti v tej konkurenci polfinalisti niso dosegli vrha smeri. V polfinalu je od Slovencev nastopil Klemen Bečan, vendar je tokrat za dva giba zaostal za višino osmega mesta, ki je še vodilo v finale. Tekmovanje je končal na 14. mestu. Domen Škofic je bil 28., Jure Raztresen 30., Urban Primožič 33., Jure Bečan pa 46.