Strelstvo

Ponedeljek, 4. 9. 2017, 17.47

Mačkova in Blazinšek brez presenečenja v Moskvi

Trap Glinasti golobi | Foto Reuters

Jasmina Maček in Tomaž Blazinšek sta pred dobrim mesecem priredila prvovrstno presenečenje in na strelskem evropskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju osvojila odličje srebrnega leska na mešani tekmi v trapu.

Na svetovnem prvenstvu v Moskvi se jima v tej novi olimpijski disciplini ni izšlo, v konkurenci 49 ekip sta zasedla 26. mesto.

Slovenska naveza je v prvem delu današnje mešane tekme v trapu zadela 89 letečih tarč. Blazinšek je v dveh serijah zadel 45, Mačkova pa 44 od možnih 50 glinastih golobov. V kvalifikacijah je bila najboljša španska strelska kombinacija Beatriz Martinez-Antonio Bailon, ki je skupno zadela 97 od možnih 100 letečih tarč, v velikem finalu pa je morala priznati premoč avstralski navezi Thomas Derek Grice-Penny Smith. Bronasto kolajno sta osvojila Američana Derek Haldeman in Ashley Carroll.

Slovenija je imela na letošnjem svetovnem prvenstvu v ruski prestolnici predstavnike samo v članski konkurenci v trapu. Na ženski posamični dvodnevni tekmi je Mačkova zasedla 46. mesto, na moški tridnevni preizkušnji pa je bil od treh slovenskih predstavnikov najboljši Matjaž Lepen, ki je osvojil 54. mesto. Blazinšek je tekmo končal na 69., Denis Vatovec na 96. mestu, na ekipni moški tekmi pa je Slovenija zasedla 21. mesto.

Na posamični ženski tekmi v trapu je zlato kolajno osvojila Italijanka Jessica Rossi, na moški pa njen rojak Daniele Resca. Na ženski ekipni tekmi so slavile ameriške strelke, na moški pa so smetano pobrali italijanski strelci.