7. 3. 2009,
21.37

Sobota, 7. 3. 2009, 21.37

Kuhar in Horvat bronasta na VN Slovenije

Slovenska rokoborca Jure Kuhar (do 74 kg) in Niko Horvat (do 84 kg) sta na 14. veliki nagradi Slovenije v Murski Soboti v grško-rimskem slogu osvojila bronasti medalji.

Jure Kuhar je v tekmi za bron premagal Slovaka Voteha Jaukusa, medtem ko je bil Niko Horvat v "slovenskem dvoboju" za odličje presenetljivo boljši od Dejana Šerneka, ki se je tako moral zadovoljiti s petim mestom.

Največ uspeha v moštveni konkurenci so imeli rokoborci Združenih držav Amerike pred Ukrajino in Hrvaško, ki so osvojili po dve prvi mesti, ena zmaga pa je pripadla rokoborcem iz Litve. Petčlanska slovenska reprezentanca je v močni mednarodni konkurenci zasedla solidno sedmo mesto.

"Turnir v Murski Soboti je iz leta v leto kakovostnejši. Ker bo ob koncu marca v Litvi evropsko prvenstvo, smo v Murski Soboti videli izjemno rokoborsko zasedbo. Tekmo so že drugo leto popestrili tekmovalci iz ZDA, Slovenci pa smo prvič na tako kvalitetnih tekmah osvojili dve kolajni," je po končanem turnirju, na katerem je nastopilo 77 tekmovalcev iz 15 držav. dejal predsednik Rokoborske zveze Slovenije Andrej Halas.