Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56
7 let, 1 mesec
Ko tretje mesto na OI pomeni poraz
Bayern zakockal naslov na domačem dvorišču
Bayern po izjemno napetem finalu in porazu na svojem štadionu v Münchnu ostaja pri štirih lovorikah, pa čeprav je imel izjemne priložnosti za zmago. Bavarci so bili boljši v vseh statističnih elementih, sedem minut pred koncem tekme so bili po zadetku Thomasa Müllerja na pragu zmage, v prvem podaljšku je Arjen Robben zastreljal enajstmetrovko, tudi ob izvajanju strelov z bele točke pa je bil sprva v prednosti Bayern. Chelsea, ki je v polfinalu z veliko mero sreče izločil Barcelono, se lahko morda še enkrat zahvali višjim silam za neverjetno zmago. To je tlakoval izenačujoči zadetek Didierja Drogbaja v 88. minuti. Drogbaju je uspelo doseči gol celo po prvem strelu Chelseaja na tekmi. Pri streljanju enajstmetrovk se je spet izkazal odlični vratar Chelseaja Petr Čech.
Največji poraženec lockouta je hokej
V severnoameriški hokejski ligi NHL se nadaljuje prekinitev vseh dejavnosti in vse več je možnosti, da bo zaradi spora o delitvi bogate finančne pogače izgubljena celotna sezona. Vodstvo lige NHL, ki zastopa interese lastnikov moštev in dvoran, je namreč odpovedalo vse tekme do 14. januarja. Največji poraženec takšnega stanja je prav hokej v širšem smislu in njegovi navijači. Za t.i. lockout, gre za enostransko potezo lastnikov klubov, so se odločili v vodstvu lige NHL pred začetkom sezone, da bi igralce, predstavnike njihovega združenja oziroma sindikata pred podpisom nove kolektivne pogodbe prisilili v novo razdelitev kar 3,3 milijarde dolarjev vredne denarne pogače, po kateri bi lastniki dobili več, igralci pa manj.
Ko je bronasta olimpijska kolajna razočaranje
Skakalka s palico Jelena Isinbajeva je osvojila vse, kar je osvojiti mogoče. Večkrat. Dvakrat zlata na olimpijskih igrah, dvakrat zlata na svetovnih prvenstvih, ponaša se tudi z zlatom na evropskem prvenstvu, kar štirikrat je bila dvoranska svetovna prvakinja. Neverjetnih 17 svetovnih rekordov je postavila na prostem, 13-krat se je podobnega dosežka veselila v dvorani. V Lodnonu pa je bila ''le'' tretja. Težko bi si predstavljali, kaj vse bi nekateri storili za olimpijski bron, a to ni dosežek njenega kalibra. Zato je napovedala, da bo tekmovala do naslednjih olimpijskih iger, kjer si želi še tretje zlato.
Dvojni olimpijski prvak ''samo'' četrti
Kdor se okrona z olimpijskima naslovoma na 5.000 in 10.000 metrov, je tudi čez štiri leta lačen zmag. Tako je bilo tudi s Keneniso Bekelejem, ki si je srebro in zlato poleg omenjenih pekinških odličij pritekel že v Atenah. Tudi v Londonu so bila hotenja Etiopijca, ki se je med Pekingom in Londonom ubadal tudi s poškodbami, visoka, a se mu načrti niso izšli. Zlato je pobasal Mo Farah, da je kolajna na 10.000 metrov vendarle končala v družini, je poskrbel njegov mlajši brat Tariku, sam pa se je moral zadovoljiti s četrtim mestom, na 5.000 metrov pa ni nastopil.
Manny Pacquiao doživel prvi nokavt po letu 1999
Zanj je poskrbel Juan Manuel Marquez, ki je Mannnyju Pacquiau zadal odločilni udarec tik pred koncem šeste runde. To je bila prva zmaga Mehičana nad Filipincem v njunih štirih dvobojih, ki so trajali 39 rund in prvi poraz z nokavtom Pacquiaa po letu 1999.