Thermometer Blue 0

Nedelja, 6. 3. 2016, 15.36

Kitajci gladko do obeh naslov v Kuala Lumpurju

Kitajska premoč v svetu namiznoteniškega sveta je iz leta v leto vse večja.

Na svetovnem ekipnem prvenstvu v Kuala Lumpurju je Kitajska zmagala tako v moški kot v ženski konkurenci, a ne samo zmagala, izgubila ni niti enega posamičnega dvoboja, vseh sedem dvobojev v obeh konkurencah so Kitajci dobili s 3:0.

Tako v moški kot v ženski konkurenci so Kitajci v finalu premagali Japonce, edino evropsko kolajno so nekoliko presenetljivo osvojili Angleži (med drugimi so premagali največje razočaranje prvenstva, evropske prvake Nemce, ti so igrali brez Dimitrija Ovčarova, a s Timom Bollom), ki so si tretje mesto razdelili z Južno Korejo, slednja je tretje mesto delila tudi pri ženskah, in sicer s Tajvanom.

Kitajci so naslov osvojili dvajsetič in osmič v nizu, zadnji, ki so jih premagali, so bili leta 2000 Švedi, Kitajke pa so bile najboljše enaindvajsetič in četrtič zaporedoma, zadnjič so naslov izgubile leta 2010, ko je bil boljši Singapur.

Slovenska dekleta so zasedla 33., pomlajena slovenska moška vrsta pa 37. mesto.