Petek, 18. 10. 2019, 11.53

Plezanje

Janja Garnbret se je odločila, da bo kvalifikacije hitrosti izpustila

Jernej Kruder Innsbruck | Foto Urban Urbanc/Sportida

V Xiamenu na Kitajskem se je s kvalifikacijami hitrostnega plezanja začelo predzadnje dejanje letošnje sezone svetovnega pokala v športnem plezanju. V kvalifikacijah so nastopili tudi štirje slovenski tekmovalci, ki se potegujejo za preostala kvalifikacijska mesta v kombinaciji na poletnih olimpijskih igrah prihodnje poletje v Tokiu.

Slovenci se tudi na zadnji hitrostni preizkušnji sezone niso prebili v osmino finala in izločilne boje.

Najhitrejši Slovenec v kvalifikacijah je bil Jernej Kruder, ki je steno s fiksnimi oprimki premagal s časom 8,755 sekunde. Anže Peharc se je v steni zadržal 9,1 sekunde. Kruder je bil med moškimi 53., Peharc 55.

Pri ženskah je Lučka Rakovec s časom 10,581 sekunde postavila 36. čas ženskih kvalifikacij, Mia Krampl je bila s časom 12,507 sekunde 46.

V izločilne boje se uvrsti najboljših 16 v vsaki od kategorij. Pri ženskah je norma za polfinale znašala 8,712 sekunde, pri moških pa je bil limit postavljen pri 6,057 sekunde.

Janja Garnbret | Foto: Stanko Gruden, STA Foto: Stanko Gruden, STA

Janja Garnbret se je odločila, da bo kvalifikacije hitrosti izpustila in se pripravila na sobotno tekmo v težavnosti.

Zadnji preizkušnji sezone, konec prihodnjega tedna se bo karavana ustavila še v Inzaiu na Japonskem, bosta odločali tudi o zadnjih tekmovalcih, ki se bodo merili na kvalifikacijski tekmi za olimpijske igre konec novembra v Toulousu.

Nanjo sta že uvrščeni Rakovčeva in Kramplova, trenutno peta oziroma deveta v skupnem seštevku kombinacije, dobro kaže tudi Kruderju in Peharcu, ki sta trenutno na 18. oziroma 19. mestu.

Garnbretova, ki je na prvem mestu v seštevku kombinacije, si je olimpijsko vozovnico priplezala že avgusta na SP v Hachiojiju. Vsaka država ima sicer na voljo le štiri olimpijske kvote, dve ženski in dve moški. V kvalifikacijah v Toulousu pa bo lahko nastopilo le 20 tekmovalcev oziroma tekmovalk.