1. 1. 2011,
11.37

Sobota, 1. 1. 2011, 11.37

Hushovd športna osebnost leta na Norveškem

Aktualni svetovni kolesarski prvak Thor Hushovd je bil s strani norveških športnih novinarjev izbran za športno osebnost preteklega leta na Norveškem.

Dvaintridesetletni kolesar ekipe Garmin-Cervelo je po poročanju spletne strani dagbladet.no prejel enkrat več glasov od smučarske tekačice Marit Björgen. Na tretje mesto se je uvrstil nogometaš Stale Solbakken. Hushovd si je prepričljivo zmago priboril z osvojitvijo naslova svetovnega prvaka v avstralskem Geelongu. Poleg tega je osvojil 2. mesto na dirki Pariz-Roubaix. Prvo zmago v pretekli sezoni je osvojil konec junija, ko je postal norveški prvak. Slavil je tudi etapno zmago na dirki po Španiji.

Hushovd je šele drugi kolesar na Norveškem, ki je osvojil laskavi naslov. Pred njim je to dvakrat uspelo Knutu Knutsnu, ki je bil za najboljšega športnika na Norveškem izbran leta 1972 in 1973.