1. 12. 2009,
18.51

Torek, 1. 12. 2009, 18.51

Fabčič SP začel s četrtim mestom

Na svetovnem plavalnem prvenstvu v 25-metrskih bazenih za invalide v Brazilskem Rio de Janeiru uspešno nastopa tudi slovenski predstavnik Dejan Fabčič.

V svojem prvem nastopu je na 100 metrov hrbtno v svoji kategoriji osvojil četrto mesto.

Fabčiča je na prvem takšnem tekmovanju, doslej so se invalidni plavalci na SP merili le v olimpijskih bazenih, že v prvem nastopu čakala njegova najboljša disciplina. Na 100 metrov hrbtno je v predtekmovanju dosegel nov državni rekord 1:19,57 in se kot četrti uvrstil v finale. Tam je dosegel čas 1:19,98, kar je zadoščalo za četrto mesto, kar je njegova najboljša uvrstitev na SP. Zmagal je Hrvat Mihovil Španja z novim svetovnim rekordom v tej kategoriji 1:11,14.