ritmična gimnastika svetovno prvenstvo Jekaterina Vedenejeva

Sobota, 30. 10. 2021, 13.40

Svetovno prvenstvo v ritmični gimnastiki

Dina Averina v mnogoboju do petega zlata na SP, Vedenejeva 12.

1

Jekaterina Vedenejeva | Jekaterina Vedenejeva, ki nastopa za Slovenijo, je posamični mnogoboj svetovnega prvenstva v ritmični gimnastiki, končala na 12. mestu. Zlato je osvojila Rusinja Dina Averina.  | Foto Guliverimage

Dina Averina je na 38. svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Kitakyushuju osvojila še četrto zlato kolajno. Po zlati kolajni v ekipnem mnogoboju je 23-letna Rusinja zlato osvojila še v posamičnem mnogoboju. Zlata je bila tudi z obročem, žogo in kiji, s trakom pa srebrna. Jekaterina Vedenejeva, ki nastopa za Slovenija, je bila v mnogoboju 12.

Dina Averina je med posameznicami v mnogoboju slavila z zbranimi 108,400 točkami, srebro je pripadlo Belorusinji Alini Harnasko (105,300), bron sestri dvojčici Dine Averine Arini (103,200).

Dina Averina je na 38. svetovnem prvenstvu osvojila štiri zlate medalje.  | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dina Averina je na 38. svetovnem prvenstvu osvojila štiri zlate medalje. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Slovenske barve na Japonskem je zastopala le Vedenejeva. V četrtek je v finalu s trakom zasedla sedmo mesto in se uvrstila tudi v finale mnogoboja. V boju za medalje se je uvrstila na 12. mesto, potem ko je zbrala 93,500 točke. V finalu je bila najboljša s trakom, ko je poskrbela za šesti vmesni dosežek.

Sedemindvajsetletna tekmovalka iz Irkutska, ki od leta 2018 zastopa Slovenijo, je kot prva predstavnica Slovenije v ritmični gimnastiki nastopila na olimpijskih igrah. V Tokiu je letos v mnogoboju zasedla 16. mesto.

Na prejšnjem SP v Bakuju septembra 2019 je bila Vedenejeva že finalistka mnogoboja, zasedla je 17. mesto.

Sportal Dini Averini dva naslova, Vedenejeva po prvem dnevu 14.
Sportal Jekaterina Vedenejeva današnje kvalifikacije končala na 16. in 17. mestu